Основен
Склероза
АСКОФЕН ДАРНИЦА
Разгледайте нашия каталог с лицензи, в който 100% от регистрираните лицензи са в Украйна!
ИНСТРУКЦИЯ
за медицинско лечение
Склад Ликарски:
боядисан реховини: 1 таблетка отмъщение: ацетилсалицилова киселина 200 mg, парацетамол 200 mg, кафе 40 mg;
допълнително възстановяване: монохидрат на лимонена киселина, картофено нишесте, повидон, калциев стеарат.
Таблетки с бял цвят, плоскоцилиндрична форма, със скосяване. На повърхността на таблетките се оставя да мармурират.
Наименование и mіstsenozhenzhennaya virobnik. ПрАТ "Фармацевтична компания" Дарница ". Украйна, 02093, метро Киев, вул. Бориспілска, 13.
Фармакотерапевтична група
Лекарството е за възстановяване на обезболяващи, понижаващи температурата и противовъзпалителни средства. Компоненти, които отиват в склада преди лекарството, препоръчвам един ефект сам.
Антипиретичният ефект на ацетилсалициловата киселина и се осъществява чрез централната нервна система чрез метода на синтез на простагландини простагландини PGF2 в хипоталамус при ендогенна инфузия на пироген. Аналгетичният ефект е по-периферен, толкова централно подобен: периферният ефект е синтезът на простагландин в гореща тъкан; централният ефект е потокът към центъра на хипоталамуса. Ацетилсалициловата киселина също се променя в тромбоцитната агрегация.
Парацетамолът може да се използва за поправяне на обезболяващо, намаляващо треската и дори слаб, противозапален, и се свързва с центъра на термостатичния контрол на хипоталамуса и слабо завъртената тъканна синтеза на простагландин в периферната.
Кафе z zbujuє централната нервна система. Също така ще ви дам положителни, положителни рефлекси, ще стимулирам активността на Рухов, ще отслабвам съня и наркотичните ви думи, ще ви дам аналгетици и треска.
Индикация за задръствания.
Терапия за синдром на лека, атопична болка: с главоболие, зъбобол, невралгия, малцинство, артралгия, с първоначална дисменорея, както и усещане за понижаване на температурата по време на заболяване, което може да бъде придружено от гореща.
Чувствителност към компонентите на лекарството, от най-новите ксантини (теофилин, теобромин), от най-салицилирани; бронхиална астма, причинена от задръстване на салицилати и в историята на рафинерии; vrodzhena gіperbіlіrubіnemіya, vrodzhena nedostatnіst глюкозо-6-fosfatdegіdrogenazi, zahvoryuvannya krovі, leykopenіya, anemіya, gostrі shlunkovo-kishkovі virazki, gemoragіchny dіatez, Virage nirkova nedostatnіst, Virage pechіnkova nedostatnіst, синдром на Gilbert, tyazhkі Sertsevy-sudinnі zahvoryuvannya, vklyuchayuchi разрушена ритъм virazheny атеросклероза, тежката форма на исхемична усукана сърдечна болест, липсата на сърце, липсата на артериална хипертония; стават pidvyshenogo zbudzhennya, нарушен сън, lit.іі, глаукома, алкохолизъм. Под час застой на IBO на МАО, както и разтягане от 2 нощувки и седмица на застой. Комбинация с метотрексат в доза 15 mg / ден, но повече.
Хайде безпеки със zasosuvannі.
Не втвърждавайте лекарството с най-много неприятности, а отмъщавайте на парацетамол, ацетилсалицилова киселина. Не надвишавайте предписаните дози.
Лекарството има застой със запазване в случай на славично-чревен вираз в анамнезата, освен това при хроничен чи, повтарящи се вирусни инфекции в анамнеза за шлаково-чревно кървене в анамнезата; еднократен антикоагулант за задръстване.
Необходимо е да се радвате с likarem стабилно възможно zastosuvannya към подготовката на пациенти с нарушени функции nirok і фурни.
Необходимо е да vrakhovuvati, особено за болни хора с алкохолни напитки на печката, за да се отървете от хепатотоксичен парацетамол. Nuюsnuyuchі zvoryuvannya pechinki; Предозирането на Nezbezpeka е като гледка при пациент с безпрецедентни алкохолни припадъци на печката.
Пациентите с тежки инфекции, като сепсис, са свръхпроводими с по-ниски нива на глутатион, с парацетамол рискът от метаболитна ацидоза се повишава. Симптомите на метаболитна ацидоза е глибоке, ускорена чи сутрешна неприятност, гадене, блус, загуба на апетит. По невнимание се обърнете към ликар, понякога се появяват тези симптоми.
В случай на хирургични операции (включително зъбни), препаратът е фиксиран, има и ацетилсалицилова киселина;.
В случай на застой на лекарството, намаляването на сехениновата киселина може да бъде намалено. Позволете ви да донесете подагра на подагра на партито, така че да имате по-ниско ниво на киселинност.
В продължение на половин час наркотикът не се препоръчва да се живее напитка nadmirnu, а да се пие кафе (например чай, чай). Позволете ви да се уверите, че имате добър нощен сън, тремор, vidchuttya, повръщане, drativlivost и не се грижите за гръдната кост чрез сърдечния ритъм.
Пациентите, които са в състояние да приемат кожни аналгетици при артрит на лека форма, трябва да се консултират с лекар.
Лекарството може да се абсорбира въз основа на резултатите от лабораторни изследвания, които могат да се използват в кръвна глюкоза и в секционна киселина.
Под час lіkuvannya не живи алкохолни напитки.
Якшко не знаят симптомите;.
Якшчо головный бил е постійним, слйз звернуться до ликар.
Лекарството Zberigati позира в зората на зората и е недостъпно за децата.
Zastosuvannya в периода vag_nostnost abo yearvannya гърдата.
Лекарството не застоява в период период.
Здраве в реакция на скорост с cheruvanni моторен транспорт или роботи с най-новите механизми.
В момента на ликвидиране на заключването е възможно да се вземат все повече и повече безаварийни хора, като скъпоценна кола и / или работещ робот, трябва да поискам уважение и бързина на психомоторните реакции.
Лекарството не задушава децата чрез развитието на синдрома на Рей (хиперпирексия, метаболитна ацидоза, нарушена страна на нервната система и психиците, повръщане, нарушена функция на черния дроб) с хипертермия на територията на чуждестранни пациенти.
Sposib zastosuvannya че dozi.
Лекарството се предписва за отглеждане на 1 таблетка 2-3 пъти на dobu pislya priyomu izh. Максималната доза dobova на лекарството трябва да бъде 6 таблетки (за 3 priyomi). Тривиалността на процента на разпространение е да се определи, за да се преодолеят трудностите да не се налага възстановяване на 5 дни като амбициозна заявка и 3 дни - като опция.
Не прекалявайте с препоръчителната доза..
Не го приемайте веднага с най-новите трикове, а след това вземете парацетамол.
Симптоми на предозиране с парацетамол.
Печките Urebennya са по-зрели, те приеха 10 g и повече парацетамол, а деца, те взеха повече от 150 mg / kg телесно тегло. В patsієntіv на riziku фактори (Trivale lіkuvannya karbamazepіnom, fenobarbіtonom, fenіtoїnom, primіdonom, rifampіtsinom, zvіroboєm чи іnshimi lіkarskimi zasobami Scho іndukuyut ензим pechіnki; редовно Priya nadmіrnih kіlkostey etanolu; glutatіonova kaheksіya (rozladi офорт mukovіstsidoz, VІL-іnfektsіya, глада, kaheksіya ) вземете 5 g или повече парацетамол може да се донесе във фурната.
Симптоми на предозиране при персийски 24-годишна възраст: блист, гадене, синини, анорексия и бил в стомаха. Ще можем да разкрием бисквитките на фурната през 12-48 години след повторното отваряне. Може да има нарушен глюкозен метаболизъм и метаболитна ацидоза. В случай на тежко огнище на черния дроб, недостатъчността може да премине към енцефалопатия, кръвоизлив, хипогликемия, за които тази майка е фатална обида. Недостигът на Гостра ниркова с ганглийна некроза на каналикулуса може да се прояви чрез силна напречна болка, хематурия, протеин и болка и при липса на тежка чернодробна треска. Имаше и аритмия такаzhe sertseva и панкреатит.
С тривиален препарат за застой при високи дози анемия, панцитопения, агранулоцитоза, неутропения, левкопения, тромбоцитопения могат да бъдат апластични в големи дози отстрани на органите на кръвообразуването. При приемане на големи дози отстрани на централната нервна система - объркване, психомоторна тревожност и разстройство; нефротоксичност (ниркова колика, интерстициален нефрит, капилярна некроза).
В случай на предозиране shvidka е необходима за медицинска помощ. Пациентът трябва да бъде доставен на случаен принцип при лекаря, за да открие най-ранните симптоми на предозиране. Симптомите могат да бъдат смесени с гадене и синини, но може да не е трудно да преоткрият симптомите на организмите. Бавно погледнете активите на актива, дозата е парацетамол, приета на 1 година. Концентрацията на парацетамол в плазмата е виновен за vimiruvatisya след 4-годишна възраст, но в повечето случаи съм получил (по-ранна концентрация на недостатъчна). По същия начин, N-ацетилцистеин може да се зашива за 24 години с ценови парацетамол и да увеличи максимално краткосрочния ефект с 8 години задържане на простатата. Ефективността на антидота е по-ниска от всякога. Ако е необходимо, пациентът трябва да се прилага N-ацетилцистеин интравенозно с фиксиран диапазон на дозата. Ако има ежедневно кървене, може да има загуба на стоящ метион орално, като алтернатива на окръзите, поза е.
Симптоми на предозиране с ацетилсалицилова киселина.
Предозирането със салицилати е възможно чрез хронично приложение и за тестване е наличен предварително дефиниран винил (на гладно 100 mg / kg / ден е повече от 2 дни може да бъде причинено от токсичност). zastosuvannya dіtmi або не прекалявайте.
Хронично разделени от салицилати могат майките на характеристика, фрагменти от неподписани признаци. Pomirna chronichna ntoksikatsіya, се причинява от salitsilatami, но salitsilizm zustritschatsya, като правило, само за получаване на многократни дози на големи дози. Основните симптоми са: нарушаване на стомаха, заключване, звън в ушите, глухота, по-силно изпотяване, гадене и синене, главоболие, объркване. Назначените симптоми могат да бъдат контролирани с по-ниски дози. Dzvin в ушите може да се наблюдава с концентрация на салицилати в плазма на кръвта от 150-300 mcg / ml. Сериозни реакции се задействат, когато концентрацията на салицилати в плазмата е 300 µg / ml. Относно Gostru Intoxikaciju vіdchit се обърнете около баланса на киселинната локва, който може да се види упадък вид iku и тежест ntoksikatsіі. Тежестта ще стане невъзможна, но по-малко значима в концентрацията на салицилати в плазмата.
Симптоми на предозиране с кафе.
Големите дози кафе могат да увеличат количеството храна при стомашно-чревна дисфункция, подуване на корема, диурез, ускорено умиране, екстрасистолия, тахикардия и сърдечни аритмии, преодолими, неконтролирани, незагрижени,.
Likuvannya. В случай на предозиране shvidka е необходима за медицинска помощ, има най-вероятни симптоми на свръхиндикация. Назначен метион перорално, но вътрешно ацетилцистеин може да даде положителен ефект с продължителност 48 години след предозиране. Задължително е също да продължите напред и да се опитате да започнете симптоматична терапия, включително антагонистични бета-адренергични рецептори, и може да сте в състояние да използвате кардиотоксични ефекти.
От страната на сърдечно-корабната система: тахикардия, сърдечен ритъм, артериална хипертония.
От страна на кръвоносната система и лимфната система: анемия, сулфатна хемоглобинемия и метгемоглобинемия (цианоза, болки в гърба, болка в сърцето), хемолитична анемия, синкоп, кръвоизлив, тромбоцитопения и др. Предтеча на антитромбоцитната терапия за тромбоцити на ацетилсалицилова киселина може да предотврати развитието на кървене. Такива кръвоизливи бяха причинени, както и интраоперативни кръвоизливи, хематоми, кръвоизливи от органите на сакростатичната система, носове и кървене, кървенето е ясно, а чревните кръвоизливи и мозъчните кръвоизливи.
От страна на нервната система: главоболие, запек, тремор, парестезия, страх, загуба на сън, тревожност, диспнея, загуба на сън, безсъние, трепет, слабост, двин в гласове.
От страната на тревния тракт: диспептични разстройства, включително гадене, блус, дискомфорт и болка в стомаха, печка, коремна болка; възпален чревен тракт, ерозивно-вирусен тракт, анормален чревен тракт и могат да бъдат открити в същите випади, за да се предизвика кървене на чревно-чревния кръвоизлив и перфорация с лабораторни лаборатории и клиники.
От страна на страничната страна на страната на ризата: страничното наслагване, отстрани отстрани и лигавиците (наречете генерализирането на випа, еритематозен, отпадащ), невротрансмитера, втори и втори вид заболяване Синдром на Лил).
От страната на ендокринната система: хипогликемия, вдясно до хипогликемична Коми.
От страна на имунната система: реактивна свръхчувствителност, включително анафилаксия, анафилактичен шок, ринит, запушване на носа.
От страна на хепатобилиарната система: повишена активност на чернодробните ензими, като правило, без развитие на черния дроб, хепатонекроза (ефект, свързан с дозата).
От страната на органа на дишането: бронхоспазъм при пациенти, които са чувствителни към ацетилсалицилова киселина и до последните рафинерии.
Чужди: кървенето може да доведе до болницата и хронична постхеморагична анемия / свързана с зала анемия (поради така наречената съпътстваща сърдечно-белодробна артериална болест), с появата на повече лабораторни прояви и с по-чести симптоми.
Vz zmodiya с иншими ликарски забоба, която инши вижда vzakmodiiy.
Метотрексат - при комбинирано претоварване със салицилати в доза 15 mg / ден или повече, е необходима хематологична токсичност към метотрексат поради намаляване на нискостепенния метаболизъм и има значително количество витамин С.
Engibori MAO - когато се комбинира с кафе, не е нездравословно да се захванете с артерия, тъй като е показана такава комбинация.
Всъщност комбайните трябва да бъдат обезопасени.
Парацетамол: антисудични лекарства (включително фенокси, барбитурат, карбамазепин), антидепресанти и стимулатори на микрозомално окисляване - тези лекарства имат по-висока метаболитна скорост, която може да бъде по-ефективна..
При еднократно претоварване с хепатотоксичен катар се избягва токсично вливане на лекарството до печката. Внезапно се дават високи дози парацетамол с изоназид и ризично развитие на хепатотоксичен синдром.
Shvidkost във всички случаи на парацетамол може да се прилага в моментална стаза с метоклопрамид и домперидон и да се променя при стаза с холестирамин. Парацетамолът е с по-ниска ефективност от диуретиците. Pohіdnі кумарин (варфарин) с предварително приготвен застой парацетамол pidvishchuyte риск кървене от розетка. Не пийте алкохол веднага.
5 пъти на ден с парацетамол, инфузиран 5 пъти на ден..
Кафе: циметидин, хормонални контрацептиви, изоназид и по-добро кафе. Кафето има ефект върху опиоидни аналгетици, аналгетици, едновременни седативи, антагонисти за анестезия, лекарства, които трябва да бъдат контролирани, антагонистични лекарства и антагонистични лекарства. С мигновено претоварване на кафе с ерготамин е възможно да се намали през цялото време ерготамин от тревния път, с тиротропни запушвания - ефектът на щитовидната жлеза се измества. Кафето е с ниска концентрация в кръвта. Ефект на кафе п кафе (съкращава бионаличността) обезболяващо антипиретично, потенциална ефективност на ефекта на ксантин, алфа-бета-адренергични, психостимулативни проблеми.
Аетилсалицилова киселина: незабавно се поддава на урикозуричен улов, като бензобромарон, пробенецид, понижавайки ефекта на сехенова киселина (конкуренцията за сехинова киселина и никелови тръби). В случай на еднократно претоварване с дигоксин, концентрацията на останалата в плазмата се повишава при наличие на по-ниски нива на екскреция. Engibitori ACE в комбинация с високи дози ацетилсалицилова киселина и причинява намаляване на инфилтрацията в гломерулите на вагиналните простагландини и по-ниския хипотензивен ефект. Селективно ангажиране на серотонинов серум: увеличаване на кървенето от горната страна на тревния път чрез синергичен ефект. В случай на еднократно претоварване с валпроева киселина, ацетилсалицилова киселина, витамини и киселини, с протеини в кръвната плазма, токсична токсичност.
Лекарството е по-ефективно, което може да намали съсирването на кръвта и тромбоцитната агрегация, да предизвика кортикостероидна терапия, сулфонилсеховини, метотрексат.
Уникати, комбиниращи барбитурати, анти-домашни неприятности, салицилати, рифампицин, алкохол.
Срок на украшение 3 скала.
Не затягайте препарата за доставка на терминологията, определена за опаковката.
Zberigati на мястото, недостъпно за деца, в оригинална опаковка при температура не по-висока от 25 ° С.
6 или 10 таблетки всяка на контур charunkovy опаковка; 1 опаковка с един контур с опаковка; 6 или 10 таблетки на контур опаковани опаковки.
Категория vpuspuku. Над тезгяха.
за медицинска употреба на лекарството
Съставът на лекарството:
активни вещества: 1 таблетка съдържа: ацетилсалицилова киселина 200 mg; парацетамол 200 mg; кофеин 40 mg;
помощни вещества: лимонена киселина монохидрат, картофено нишесте, повидон, калциев стеарат.
Таблетки с бял цвят, плоскоцилиндрични, с фасетка и опасност. На повърхността на таблетките е разрешено мрамориране.
Име и местоположение на производителя. ПАО "Фармацевтична компания" Дарница ". Украйна, 02093, Киев, ул. Борисполска 13.
Фармакотерапевтична група. Аналгетици и антипиретици. Ацетилсалицилова киселина, комбинации без психолептици. ATC код N02B A51.
Лекарството има обезболяващ, антипиретичен и противовъзпалителен ефект. Компонентите, които съставляват лекарството, засилват взаимните ефекти..
Антипиретичният ефект на ацетилсалициловата киселина се осъществява чрез централната нервна система чрез инхибиране на синтеза на простагландини PGF2 в хипоталамуса в отговор на излагане на ендогенни пирогени. Аналгетичният ефект има както периферен, така и централен произход: периферният ефект е инхибиране на простагландиновия синтез на възпалени тъкани; централният ефект е ефектът върху центровете на хипоталамуса. Ацетилсалициловата киселина също намалява агрегацията на тромбоцитите.
Парацетамолът има обезболяващ, антипиретичен и много слаб противовъзпалителен ефект, което е свързано с неговия ефект върху терморегулаторния център в хипоталамуса и слаба способност да инхибира синтеза на простагландини в периферните тъкани.
Кофеинът възбужда централната нервна система. Освен това засилва положителните кондиционирани рефлекси, стимулира двигателната активност, отслабва ефекта на сънотворните и наркотичните вещества, засилва ефекта на аналгетици и антипиретични лекарства.
Показания за употреба.
Терапия за лека или умерена болка: с главоболие или зъбобол, невралгия, миалгия, артралгия, с първична дисменорея, а също и като антипиретик при заболявания, придружени от треска.
Свръхчувствителност към компонентите на лекарството, други ксантинови производни (теофилин, теообмин), други салицилати; бронхиална астма, причинена от анамнеза за салицилати или други НСПВС; вродена хипербилирубинемия, вродена недостатъчност на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, кръвни заболявания, левкопения, анемия, остра стомашно-чревна язва, хеморагичен диатез, тежка бъбречна недостатъчност, тежка чернодробна недостатъчност, синдром на Гилбърт, тежко сърдечно-съдово заболяване, включително нарушение на сърдечния ритъм и др. тежка форма на коронарна болест на сърцето, тежка сърдечна недостатъчност, тежка хипертония; състояния на повишена възбуда, нарушения на съня, старост, глаукома, алкохолизъм. При използване на МАО инхибитори, както и в рамките на 2 седмици след прекратяването на употребата им. Комбинация с метотрексат в доза от 15 mg / седмица или повече.
Подходящи предпазни мерки при употреба.
Не използвайте лекарството с други средства, съдържащи парацетамол, ацетилсалицилова киселина. Не превишавайте посочените дози от лекарството.
Лекарството трябва да се използва с повишено внимание при анамнеза за стомашно-чревни язви, включително анамнеза за хронична или повтаряща се пептична язва или стомашно-чревно кървене; едновременна употреба на антикоагуланти. Необходимо е да се консултирате с лекар относно възможността за употреба на лекарството при пациенти с нарушена бъбречна и чернодробна функция..
Трябва да се има предвид, че при пациенти с алкохолно увреждане на черния дроб рискът от хепатотоксични ефекти на парацетамол се увеличава. Съществуващите чернодробни заболявания увеличават риска от увреждане на черния дроб с парацетамол. Рискът от предозиране е по-висок при пациенти с нецирозна алкохолна чернодробна болест..
При пациенти с тежки инфекции, като сепсис, които са придружени от понижаване на глутатиона, приемането на парацетамол увеличава риска от метаболитна ацидоза. Симптомите на метаболитна ацидоза са дълбоко, бързо или затруднено дишане, гадене, повръщане, загуба на апетит. Потърсете медицинска помощ незабавно, ако се появят тези симптоми..
При хирургични операции (включително зъбни) употребата на препарати, съдържащи ацетилсалицилова киселина, може да увеличи вероятността от поява / усилване на кървенето, което се дължи на инхибиране на агрегацията на тромбоцитите за известно време след употребата на ацетилсалицилова киселина.
С употребата на лекарството екскрецията на пикочна киселина може да намалее. Това може да доведе до подагра при пациенти с намалена екскреция на пикочна киселина..
По време на лечението с лекарството не се препоръчва да се консумира прекомерно количество напитки, съдържащи кофеин (например кафе, чай). Това може да причини смущения в съня, тремор, усещане за напрежение, раздразнителност, дискомфорт зад гръдната кост поради сърдечен пулс..
Пациентите, приемащи аналгетици всеки ден при лек артрит, трябва да се консултират с лекар.
Лекарството може да повлияе на лабораторните резултати по отношение на нивата на кръвната захар и пикочната киселина..
Не пийте алкохол по време на лечението.
Ако симптомите продължават, консултирайте се с лекар..
Ако главоболието стане постоянно, консултирайте се с лекар..
Съхранявайте лекарството на място, недостъпно за деца и недостъпно за деца.
Употреба по време на бременност или кърмене.
Не използвайте лекарството по време на бременност или кърмене.
Способността да се влияе на скоростта на реакция при шофиране или работа с други механизми.
В случай на замаяност трябва да се избягват потенциално опасни дейности, като шофиране и / или извършване на работа, които изискват повишено внимание и бързина на психомоторните реакции..
Лекарството не трябва да се прилага при деца поради риска от синдром на Рейе (хиперпирексия, метаболитна ацидоза, нарушения на нервната система и психиката, повръщане, нарушена чернодробна функция) с хипертермия поради вирусни заболявания.
Дозировка и приложение.
Лекарството се предписва за възрастни по 1 таблетка 2-3 пъти на ден след хранене. Максималната дневна доза на лекарството е 6 таблетки (в 3 разделени дози). Продължителността на курса на лечение зависи от хода и тежестта на заболяването и не трябва да надвишава 5 дни като упойка и 3 дни като антипиретик..
Не превишавайте препоръчителната доза..
Не приемайте с други лекарства, съдържащи парацетамол.
Симптоми на предозиране на парацетамол.
Увреждането на черния дроб е възможно при възрастни, които са приемали 10 g или повече парацетамол, и при деца, които са приемали повече от 150 mg / kg телесно тегло. При пациенти с рискови фактори (продължително лечение с карбамазепин, фенобарбитон, фенитоин, примидон, рифампицин, жълт кантарион или други лекарства, които индуцират чернодробните ензими; редовен прием на излишък от етанол; глутатион кахексия (храносмилателни разстройства, муковисцидоза, ХИВ инфекция, глад и др. ) приемането на 5 g или повече парацетамол може да причини увреждане на черния дроб.
Симптоми на предозиране през първите 24 часа: бледност, гадене, повръщане, анорексия и коремна болка. Увреждането на черния дроб може да настъпи 12-48 часа след предозиране. Може да се появи нарушен глюкозен метаболизъм и метаболитна ацидоза. При тежко отравяне чернодробната недостатъчност може да прогресира до енцефалопатия, кръвоизлив, хипогликемия и за кого това може да бъде фатално. Острата бъбречна недостатъчност с остра тубулна некроза може да се прояви като силна лумбална болка, хематурия, протеинурия и да се развие дори при липса на тежко увреждане на черния дроб. Отбелязват се и сърдечна аритмия и панкреатит. При продължителна употреба на лекарството в големи дози от хемопоетичните органи може да се развие апластична анемия, панцитопения, агранулоцитоза, неутропения, левкопения, тромбоцитопения. При прием на големи дози от централната нервна система - замаяност, психомоторна възбуда и дезориентация; от отделителната система - нефротоксичност (бъбречна колика, интерстициален нефрит, капилярна некроза).
В случай на предозиране е необходима спешна медицинска помощ. Пациентът трябва да бъде откаран незабавно в болницата, дори и да няма ранни симптоми на предозиране. Симптомите могат да бъдат ограничени от гадене и повръщане или може да не отразяват тежестта на предозиране или риска от увреждане на органите. Лечението с активен въглен трябва да се обмисли, ако се приеме прекомерна доза парацетамол в рамките на 1 час. Концентрацията на парацетамол в кръвната плазма трябва да бъде измерена 4 часа или по-късно след прилагане (по-ранните концентрации са ненадеждни). Лечението с N-ацетилцистеин може да се приложи в рамките на 24 часа след приема на парацетамол, но максималният защитен ефект се получава, когато се използва в рамките на 8 часа след прилагане. Ефективността на антидота намалява рязко след това време. Ако е необходимо, пациентът се прилага интравенозно N-ацетилцистеин съгласно установения списък на дозите. При липса на повръщане метионин може да се прилага перорално като подходяща алтернатива в отдалечени райони извън болницата.
Симптоми на предозиране на ацетилсалицилова киселина.
Предозиране на салицилати е възможно поради хронична интоксикация, възникнала в резултат на продължителна терапия (употребата на повече от 100 mg / kg / ден повече от 2 дни може да причини токсични ефекти), както и остра интоксикация, която е животозастрашаваща (предозиране) и причините за които могат да бъдат случайна употреба от деца или неочаквано предозиране.
Хроничното отравяне със салицилат може да бъде скрито, тъй като симптомите му са неспецифични. Умерената хронична интоксикация, причинена от салицилати или салицилизъм, възниква като правило само след многократни дози на големи дози. Основните симптоми: дисбаланс, замаяност, звън в ушите, глухота, прекомерно изпотяване, гадене и повръщане, главоболие, объркване. Тези симптоми могат да бъдат контролирани чрез намаляване на дозата. Шумът в ушите може да възникне при концентрация на салицилати в кръвната плазма над 150-300 µg / ml. По-сериозни нежелани реакции се появяват, когато концентрацията на салицилати в кръвната плазма е повече от 300 mcg / ml.
Острата интоксикация се доказва от силно изразена промяна в киселинно-алкалния баланс, която може да варира в зависимост от възрастта и тежестта на интоксикацията. Тежестта на състоянието не може да се определи само въз основа на концентрацията на салицилати в кръвната плазма.
Симптоми на предозиране с кофеин
Големите дози кофеин могат да причинят болка в епигастралния регион, повръщане, диуреза, учестено дишане, екстрасистола, тахикардия или сърдечна аритмия, ефекти върху централната нервна система (замаяност, безсъние, нервна възбуда, раздразнителност, повлияване на състоянието, безпокойство, тремор, гърчове).
Лечение. В случай на предозиране е необходима спешна медицинска помощ, дори и да няма симптоми на предозиране. Прилагането на метионин перорално или ацетилцистеин интравенозно може да даде положителен ефект в рамките на 48 часа след предозиране. Необходимо е също така да се прилагат общи поддържащи мерки, симптоматична терапия, включително използването на бета-адренорецепторни антагонисти, които могат да елиминират кардиотоксичните ефекти.
От сърдечно-съдовата система: тахикардия, сърцебиене, артериална хипертония.
От страна на кръвоносната система и лимфната система: анемия, сулфатна хемоглобинемия и метгемоглобинемия (цианоза, задух, болка в сърцето), хемолитична анемия, синини или кървене, тромбоцитопения, агранулоцитоза. Поради антитромбоцитния ефект върху тромбоцитите, ацетилсалициловата киселина може да увеличи риска от кървене. Наблюдавани са кръвоизливи като интраоперативни кръвоизливи, хематоми, урогенитални кръвоизливи, кървене от носа, кървене от венци, стомашно-чревно кървене и мозъчни кръвоизливи..
От нервната система: главоболие, замаяност, тремор, парестезии, чувство на страх, тревожност, възбуда, раздразнителност, нарушение на съня, безсъние, тревожност, обща слабост, шум в ушите.
От храносмилателния тракт: диспептични разстройства, включително гадене, повръщане, дискомфорт и болка в епигастриума, киселини, болки в корема; възпаление на стомашно-чревния тракт, ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт, които в редки случаи могат да причинят стомашно-чревно кървене и перфорация с подходящи лабораторни и клинични прояви.
От страна на кожата и подкожната тъкан: сърбеж по кожата, обрив по кожата и лигавиците (обикновено генерализиран обрив, еритема, уртикария), ангиоедем, мултиформена ексудативна еритема (включително синдром на Стивънс-Джонсън), токсична епидермална некролиза (синдром на Лайъл ).
От ендокринната система: хипогликемия, до хипогликемична кома.
От имунната система: реакции на свръхчувствителност, включително анафилаксия, анафилактичен шок, ринит, запушване на носа.
От хепатобилиарната система: повишена активност на чернодробните ензими, обикновено без развитие на жълтеница, хепатонекроза (дозозависим ефект).
От страна на дихателната система: бронхоспазъм при пациенти, чувствителни към ацетилсалицилова киселина и други НСПВС.
Други: кървенето може да доведе до остра и хронична постхеморагична анемия / желязодефицитна анемия (поради т. Нар. Латентно микробиене) с подходящи лабораторни прояви и клинични симптоми като астения, бледност на кожата, хипоперфузия; некардиогенен белодробен оток.
Взаимодействие с други лекарства и други видове взаимодействия.
Метотрексат - когато се комбинира със салицилати в доза 15 mg / седмица или повече, хематологичната токсичност на метотрексат се увеличава поради намаляване на бъбречния клирънс на метотрексат с противовъзпалителни средства и неговото изместване поради плазмените протеини, поради което тази комбинация е противопоказана.
МАО инхибитори - когато се комбинира с кофеин, е възможно опасно повишаване на кръвното налягане, следователно тази комбинация е противопоказана.
Комбинации, които трябва да се използват с повишено внимание.
Парацетамол: Антиконвулсанти (включително фенитоин, барбитурати, карбамазепин), антидепресанти и други стимуланти на микрозомално окисляване - тези лекарства увеличават производството на хидроксилирани активни метаболити, които засягат чернодробната функция, като определят възможността за тежка интоксикация с малки предозиране на лекарства.
При едновременна употреба с хепатотоксични лекарства токсичният ефект на лекарствата върху черния дроб се увеличава. Едновременната употреба на високи дози парацетамол с изониазид увеличава риска от хепатотоксичен синдром.
Скоростта на абсорбция на парацетамол може да се увеличи при едновременна употреба с метоклопрамид и домперидон и да намалее с холестерола. Парацетамолът намалява ефективността на диуретиците. Кумариновите производни (варфарин) при продължителна употреба на парацетамол увеличават риска от кървене. Не използвайте едновременно с алкохол.
Под влияние на парацетамол се увеличава полуживотът на хлорамфеникол.
Кофеин: циметидин, хормонални контрацептиви, изониазид засилват ефекта на кофеина. Кофеинът намалява ефекта на опиоидни аналгетици, анксиолитици, хапчета за сън и седативи, е антагонист на лекарства за анестезия и други лекарства, които инхибират централната нервна система (ЦНС), конкурентен антагонист на лекарства, които инхибират централната нервна система, конкурентен антагонист на аденозин, АТФ лекарства. С едновременната употреба на кофеин с ерготамин се подобрява абсорбцията на ерготамин от храносмилателния тракт, с тиротропни лекарства - ефектът на щитовидната жлеза се увеличава. Кофеинът намалява концентрацията на литий в кръвта. Кофеинът увеличава ефекта (подобрява бионаличността) на антипиретични аналгетици, усилва ефекта на ксантинови производни, алфа и бета адренергични агонисти, психостимуланти.
Ацетилсалицилова киселина: едновременната употреба с урикозурични средства, като бензобромарон, пробенецид, намалява ефекта на отделяне на пикочна киселина (поради конкуренция на екскрецията на пикочна киселина от бъбречните канали). При едновременна употреба с дигоксин концентрацията на последния в кръвната плазма се увеличава поради намаляване на бъбречната екскреция. АСЕ инхибиторите в комбинация с високи дози ацетилсалицилова киселина причиняват намаляване на гломерулната филтрация поради инхибиране на вазодилататорните простагландини и намаляване на хипотензивния ефект. Селективни обратни инхибитори на серотонин: повишен риск от кървене от горния храносмилателен тракт поради възможността за синергичен ефект. При едновременна употреба с валпроева киселина, ацетилсалициловата киселина я измества от връзката си с протеини в кръвната плазма, увеличавайки токсичността.
Лекарството засилва ефекта на средства, които намаляват коагулацията на кръвта и агрегацията на тромбоцитите, страничните ефекти на кортикостероидите, сулфонилуреите, метотрексата.
Комбинациите с барбитурати, антиконвулсанти, салицилати, рифампицин, алкохол трябва да се избягват.
Срок на годност 3 години.
Не използвайте лекарството след срока на годност, посочен на опаковката.
Съхранявайте на място, недостъпно за деца, в оригиналната опаковка при температура, която не надвишава 25 ° C..
6 или 10 таблетки в блистерни опаковки; 1 блистерна опаковка на опаковка; 6 или 10 таблетки в блистери.
Askofen-P
Състав Аскофен-Р
Всяка таблетка съдържа активни съставки: парацетамол 200 mg, ацетилсалицилова киселина 200 mg, кофеин 40 mg.
Помощни вещества: стеаринова киселина, повидон, картофено нишесте, талк, калциев стеарат, силиконова емулсия и течен парафин.
Освободете формуляра
Askofen-P се предлага под формата на таблетки със светъл нюанс, плоскоцилиндрична форма без специална миризма. В аптеките лекарството се продава в опаковки от 10 броя..
фармакологичен ефект
Лекарството има комбиниран ефект, като комбинира нестероиден противовъзпалителен, аналгетичен, ненаркотичен и психостимулиращ ефект.
Фармакодинамика и фармакокинетика
Комбиниран препарат, ефективността на който се осигурява от съставните му компоненти.
Ацетилсалициловата киселина има значителен обезболяващ, антипиретичен и противовъзпалителен ефект, инхибира агрегацията на тромбоцитите.
Парацетамолът също има антипиретичен и обезболяващ ефект..
Кофеинът помага за увеличаване на рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, стимулира дихателната и вазомоторната функции, разширява кръвоносните съдове, мускулите, сърцето, мозъка, бъбреците и намалява агрегацията на тромбоцитите. В допълнение, приемът на кофеин помага за намаляване на сънливостта и умората, повишаване на ефективността и т.н..
В резултат на приема се абсорбира почти 90% от лекарството. В този случай максималната концентрация на вещества в серума се постига в различно време: парацетамол - в рамките на един час, кофеин - 2,5 часа, ацетилсалицилова киселина - 1-2 часа.
Почти 80% от активното вещество киселина се отделя от организма чрез бъбреците.
Показания за употреба Askofen-P
- умерена болка от различни етиологии, например: главоболие или зъбобол, мигрена, невралгия, миалгия, артралгия и т.н.
- треска, причинена от настинки и ревматични заболявания.
Аскофен-Р по време на бременност
Трябва да се отбележи, че това лекарство не се препоръчва за употреба по време на бременност, особено в I и III триместър. Еднократна употреба на лекарството е разрешена през 2-ри триместър на бременността, но ако е ясно установено, че това няма да навреди на плода.
Както знаете, приемането на лекарството през първия триместър може да доведе до малформация на плода под формата на разцепване на горното небце, причинено от тератогенния ефект на ацетилсалициловата киселина.
През III триместър - остава вероятността от инхибиране на раждането, затварянето на дуктус артериозус при нероденото бебе, което причинява хиперплазия на съдовете в белите дробове и хипертония в кръвоносните съдове..
Противопоказания
- непоносимост към лекарството или неговите компоненти;
- различни лезии на стомашно-чревния тракт;
- нарушена функция на черния дроб или бъбреците;
- отклонения в активността на дихателната система, например, при астма;
- стратифицирана аневризма на аортата;
- някои нарушения на нервната и сърдечно-съдовата система;
- възраст под 15 години;
- лактация, бременност и т.н..
Странични ефекти
При лечение с това лекарство могат да възникнат различни проблеми в стомашно-чревния тракт под формата на: анорексия, гадене, повръщане, гастралгия, диария, ерозивни и язвени лезии и кървене. Също така развитието не е изключено: чернодробна или бъбречна недостатъчност, тахикардия и повишено кръвно налягане.
Дългосрочната употреба на лекарството причинява: замаяност, шум в ушите, главоболие, хипокоагулация, различни нежелани синдроми и нарушена функция на черния дроб.
Аскофен таблетки, инструкции за употреба (метод и дозировка)
Както показват инструкциите за употреба на Аскофен-Р, тези таблетки се предписват за употреба след хранене 2-3 пъти на ден в количество 1-2 парчета. В същото време максималната дневна доза не трябва да надвишава 6 броя, а почивката трябва да бъде по-малка от 4 часа.
Предвид показанията за употребата на Аскофен, трябва да спазвате някои характеристики на рецепцията:
- по-добре е да пиете таблетки с мляко, обикновена топла или минерална вода;
- пациенти с нарушена бъбречна или чернодробна функция трябва да увеличат интервала между медикаментите - от 6 часа.
В допълнение, курсът на обезболяваща терапия не трябва да надвишава 5 дни и топлинна обработка - повече от 3 дни. В други случаи продължителността на лечението и дозировката се определят от лекаря.
свръх доза
В случай на предозиране може да възникне:
- гадене, повръщане, болка в храносмилателния тракт;
- изпотяване, бледност на кожата;
- тахикардия;
- шум в ушите;
- сънливост, колапс, конвулсивно състояние;
- бронхоспазъм, проблеми с дишането и т.н..
Ако има подозрение за отравяне, тогава спешно трябва да се обадите на лекар. Обикновено жертвата се измива със стомах и се предписват адсорбенти.
взаимодействие
Едновременното лечение с Аскофен-Р води до увеличаване на действието на хепарин, резерпин, индиректни антикоагуланти, стероидни хормони и някои хипогликемични средства. Също така вероятно е понижаване на ефективността на фуроземид, спиронолактон, антихипертензивни лекарства и лекарства против подагра, които помагат за премахване на пикочната киселина от тялото.
Забелязано е увеличение на страничните ефекти на глюкокортикостероиди, метотрексат, производни на сулфонилурея, както и на нестероидни противовъзпалителни средства и ненаркотични аналгетици.
Не се препоръчва комбинирането на това лекарство с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин, рифампицин и напитки, съдържащи алкохол, защото вероятността от развитие на хепатотоксичен ефект остава.
Ефектът на парацетамол увеличава периода на елиминиране на хлорамфеникол почти 5 пъти. Що се отнася до кофеина, той помага за ускоряване на абсорбцията на ерготамин.
Комбинираната терапия със салициламид и други стимуланти на микросомално окисляване допринася за производството на токсични метаболити на парацетамол, които влияят неблагоприятно върху чернодробната функция..
Едновременната употреба с метоклопрамид повишава абсорбцията на парацетамол. Многократната употреба може да увеличи ефекта на антикоагуланти.
специални инструкции
Дългосрочното лечение с това лекарство изисква наблюдение на функцията на периферната кръв и черния дроб..
Ацетилсалициловата киселина има антитромбоцитен ефект, поради тази причина пациентите трябва незабавно да предупредят лекарите, че приемат това лекарство преди операцията. Ниските дози ацетилсалицилова киселина намаляват отделянето на пикочна киселина, което често провокира атака на подагра.
Условия за продажба
Тези хапчета се отпускат без рецепта.
Условия за съхранение
Лекарството трябва да се съхранява на достатъчно сухо и тъмно място при температура до 25 ° C.
Срок на годност
Лекарството е подходящо за 2 години.
Аналози
Подобни ефекти имат и лекарствата: Orafen, Fleksen, Diklovit, Arthrosilen, Bofen и други.
Алкохол и Аскофен-Р
Когато се лекувате с това лекарство, е забранено употребата на напитки, съдържащи алкохол, тъй като те увеличават риска от кървене в храносмилателния тракт.
Отзиви за Askofen-P
Както се вижда от многобройните отзиви на пациентите, оставени в различни форуми, това лекарство е отлично, евтино и ефективно комбинирано средство. Много потребители отдавна приемат таблетки Аскофен, от които терапевтичният ефект не намалява, тъй като периодично ги използват.
Някои пациенти обаче питат защо Аскофен-Р помага най-добре и колко често мога да го използвам? На това специалистите отговарят, че таблетките имат еквивалентни аналгетични, антипиретични и противовъзпалителни ефекти. Въпреки това, когато тези нежелани симптоми не отзвучат бързо, трябва да видите лекар.
В допълнение, има много функции и противопоказания за прием на това лекарство. Например, Аскофен Дарница е в състояние да изостри проявата на астма повече от други форми, причинявайки развитието на тежки алергични реакции.
Аскофен повишава или понижава кръвното налягане?
Това лекарство често се приема от хора, страдащи от артериална хипотония, тоест ниско кръвно налягане, за да се отървете от това заболяване. Те обаче твърдят, че подобно лечение им е било препоръчано от лекар. Повечето пациенти са доволни от ефекта..
Разбира се, тази комбинация от вещества включва малка доза кофеин, която не е в състояние да окаже стимулиращ ефект върху централната нервна система, но нормализира тонуса на съдовете на мозъка и ускорява притока на кръв. Затова пациентите с високо кръвно налягане трябва да приемат тези хапчета с повишено внимание, но хората с ниско кръвно налягане все още не трябва да злоупотребяват с такава терапия..
Askofen-P цена, къде да купя
Това лекарство е достъпно за почти всички пациенти, тъй като в руските аптеки цената му е от 14 рубли.
Инструкции за употреба на Askofen darnitsa
Търговско наименование на препарата: Askofen - darnitsa (Ascophenum)
Активни съставки: Comb.drug (ацетилсалицилова киселина *, парацетамол, кофеин *)
Фармакотерапевтична група: аналгетик, антипиретик, аналгетик, антипиретик
Формуляр за освобождаване:
6 или 10 таблетки в блистерни опаковки; 1 блистерна опаковка на опаковка; 6 или 10 таблетки в блистери.
Доза от:
Таблетки N6, N6 (1x6), N10, N10 (1x10) (блистерни опаковки)
Структура:
активни вещества: 1 таблетка съдържа 200 mg ацетилсалицилова киселина; парацетамол 200 mg; кофеин 40 mg; помощни вещества: лимонена киселина монохидрат, картофено нишесте, повидон, калциев стеарат.
Фармакологични свойства:
Лекарството има обезболяващ, антипиретичен и противовъзпалителен ефект. Компонентите, които съставляват лекарството, засилват взаимните ефекти. Антипиретичният ефект на ацетилсалициловата киселина се осъществява чрез централната нервна система чрез инхибиране на синтеза на простагландини PGF2 в хипоталамуса в отговор на излагане на ендогенни пирогени. Аналгетичният ефект има както периферен, така и централен произход: периферният ефект е инхибиране на простагландиновия синтез на възпалени тъкани; централният ефект е ефектът върху центровете на хипоталамуса. Ацетилсалициловата киселина също намалява агрегацията на тромбоцитите. Парацетамолът има обезболяващ, антипиретичен и много слаб противовъзпалителен ефект, поради ефекта си върху центъра за терморегулация в хипоталамуса и слабата способност да инхибира синтеза на простагландини в периферните тъкани. Кофеинът възбужда централната нервна система. Освен това засилва положителните кондиционирани рефлекси, стимулира двигателната активност, отслабва ефекта на сънотворните и наркотичните вещества, засилва ефекта на аналгетици и антипиретични лекарства.
Показания за употреба:
Терапия за лека или умерена болка: с главоболие или зъбобол, невралгия, миалгия, артралгия, първична дисменорея, а също и като антипиретик при заболявания, придружени от треска.
Начин на приложение:
Лекарството се предписва за възрастни по 1 таблетка 2-3 пъти на ден след хранене. Максималната дневна доза на лекарството е 6 таблетки (в 3 разделени дози). Продължителността на курса на лечение зависи от хода и тежестта на заболяването и не трябва да надвишава 5 дни като упойка и 3 дни като антипиретик..
Странични ефекти:
От сърдечно-съдовата система: тахикардия, сърцебиене, артериална хипертония. От кръвната и лимфната системи: анемия, сулфатна хемоглобинемия и метгемоглобинемия (цианоза, задух, болка в сърцето), хемолитична анемия, поради антитромбоцитния ефект върху тромбоцитите, ацетилсалициловата киселина може да увеличи риска от кървене. Наблюдавани са кръвоизливи като интраоперативни кръвоизливи, хематоми, урогенитални кръвоизливи, кървене от носа, кървене от венците, стомашно-чревно кървене и мозъчни кръвоизливи. От нервната система: главоболие, замаяност, тремор, парестезии, чувство на страх, тревожност, възбуда, раздразнителност, нарушение на съня, безсъние, тревожност, обща слабост, шум в ушите. От храносмилателния тракт: диспептични разстройства, включително гадене, повръщане, дискомфорт и болка в епигастриума, киселини, болки в корема; възпаление на стомашно-чревния тракт, ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт, които в редки случаи могат да причинят стомашно-чревно кървене и перфорация с подходящи лабораторни и клинични прояви. От страна на кожата и подкожната тъкан: сърбеж, обрив по кожата и лигавиците, включително еритематозни обриви; уртикария, ангиоедем, мултиформен ексудатив на еритема, синдром на Стивънс-Джонсън, токсична епидермална некролиза. От ендокринната система: хипогликемия, до хипогликемична кома. От имунната система: реакции на свръхчувствителност, включително анафилаксия, анафилактичен шок, ринит, назална конгестия. От страна на хепатобилиарната система: повишена активност на чернодробните ензими, обикновено без развитие на жълтеница, хепатонекроза (дозозависим ефект). Други: кървенето може да доведе до остра и хронична постхеморагична анемия / желязодефицитна анемия (поради т. Нар. Латентно микробиене) с подходящи лабораторни прояви и клинични симптоми като астения, бледност на кожата, хипоперфузия; некардиогенен белодробен оток.
Противопоказания:
Свръхчувствителност към компонентите на лекарството, други ксантинови производни (теофилин, теообмин), други салицилати; бронхиална астма, причинена от анамнеза за салицилати или други НСПВС; вродена хипербилирубинемия, вродена недостатъчност на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, кръвни заболявания, левкопения, анемия, остра стомашно-чревна язва, хеморагичен диатез, тежка бъбречна недостатъчност, тежка чернодробна недостатъчност, тежко сърдечно-съдово заболяване, включително нарушение на сърдечния ритъм, тежка атеросклероза, тежка атеросклероза коронарна болест на сърцето, тежка сърдечна недостатъчност, тежка артериална хипертония; състояния на повишена възбуда, нарушения на съня, старост, глаукома, алкохолизъм. При използване на МАО инхибитори, както и в рамките на 2 седмици след прекратяването на употребата им. Комбинация с метотрексат в доза от 15 mg / седмица или повече.
Взаимодействия с лекарства:
Противопоказани комбинации. Метотрексат - когато се комбинира със салицилати в доза 15 mg / седмица или повече, хематологичната токсичност на метотрексат се повишава поради намаляване на бъбречния клирънс на метотрексат от противовъзпалителни средства и неговото изместване от плазмените протеини, поради което тази комбинация е противопоказана. МАО инхибитори - при комбиниране с кофеин е възможно опасно повишаване на кръвното налягане, поради което тази комбинация е противопоказана. Комбинации, които трябва да се използват с повишено внимание. Парацетамол: антидепресанти и други стимуланти на микрозомално окисляване - тези лекарства увеличават производството на хидроксилирани активни метаболити, които засягат чернодробната функция, определяйки възможността за тежка интоксикация с малки предози на лекарството. Скоростта на абсорбция на парацетамол може да се увеличи при едновременна употреба с метоклопрамид и домперидон и да намалее с холестерола. Парацетамолът намалява ефективността на диуретиците. Кумариновите производни (варфарин) при продължителна употреба на парацетамол увеличават риска от кървене. Под въздействието на парацетамол полуживотът на хлорамфеникол се увеличава 5 пъти. Кофеин: циметидин, хормонални контрацептиви, изониазид засилват ефекта на кофеина. Кофеинът намалява ефекта на опиоидни аналгетици, анксиолитици, хапчета за сън и седативи, е антагонист на лекарства за анестезия и други лекарства, които инхибират централната нервна система (ЦНС), конкурентен антагонист на лекарства, които инхибират централната нервна система, конкурентен антагонист на аденозин, АТФ лекарства. С едновременната употреба на кофеин с ерготамин се подобрява абсорбцията на ерготамин от храносмилателния тракт, с тиротропни лекарства - ефектът на щитовидната жлеза се увеличава. Кофеинът намалява концентрацията на литий в кръвта. Кофеинът увеличава ефекта (подобрява бионаличността) на антипиретични аналгетици, потенцира ефектите на производни на ксантин, алфа и бета адренергични агонисти и психостимуланти. Ацетилсалицилова киселина: едновременната употреба с урикозурични средства, като бензобромарон, пробенецид, намалява ефекта на отделяне на пикочна киселина (поради конкуренция на екскрецията на пикочна киселина от бъбречните канали). При едновременна употреба с дигоксин концентрацията на последния в кръвната плазма се увеличава поради намаляване на бъбречната екскреция. АСЕ инхибиторите в комбинация с високи дози ацетилсалицилова киселина причиняват намаляване на гломерулната филтрация поради инхибиране на вазодилататорните простагландини и намаляване на хипотензивния ефект. Селективни обратни инхибитори на серотонин: повишен риск от кървене от горния храносмилателен тракт поради възможността за синергичен ефект. При едновременна употреба с валпроева киселина, ацетилсалициловата киселина я измества от връзката си с протеини в кръвната плазма, увеличавайки токсичността. Лекарството засилва ефекта на лекарствата, които намаляват коагулацията на кръвта и агрегацията на тромбоцитите, страничните ефекти на кортикостероидите, сулфонилуреите, метотрексата. Комбинациите с барбитурати, антиконвулсанти, салицилати, рифампицин, алкохол трябва да се избягват.
Специални инструкции:
Способността да се влияе на скоростта на реакция при шофиране или работа с други механизми. В случай на замаяност трябва да се избягват потенциално опасни дейности като шофиране и / или извършване на работа, които изискват повишено внимание и скорост на психомоторните реакции. Деца. Лекарството не трябва да се използва при деца поради риск от синдром на Reye (хиперпирексия, метаболитна ацидоза, нарушения на нервната система и психиката, повръщане, чернодробна дисфункция) с хипертермия поради вирусни заболявания.Не използвайте лекарството с други лекарства, съдържащи парацетамол, ацетилсалицилова киселина, Не превишавайте посочените дози от лекарството. Лекарството трябва да се използва с повишено внимание при анамнеза за стомашно-чревни язви, включително анамнеза за хронична или повтаряща се пептична язва или стомашно-чревно кървене; едновременна употреба на антикоагуланти; нарушена бъбречна и / или чернодробна функция. Съществуващите чернодробни заболявания увеличават риска от увреждане на черния дроб с парацетамол. Рискът от предозиране е по-висок при пациенти с нецирозни алкохолни чернодробни заболявания. При хирургични операции (включително зъбни), използването на препарати, съдържащи ацетилсалицилова киселина, може да увеличи вероятността от поява / засилване на кървене поради инхибиране на агрегацията на тромбоцитите за известно време след употребата на ацетилсалицилова киселина. С употребата на лекарството екскрецията на пикочна киселина може да намалее. Това може да доведе до подагра при пациенти с намалена екскреция на пикочна киселина. По време на лечението с лекарството не се препоръчва да се консумира прекомерно количество напитки, съдържащи кофеин (например кафе, чай). Това може да причини смущения в съня, тремор, усещане за напрежение, раздразнителност, дискомфорт зад гръдната кост поради сърдечен пулс. Не пийте алкохолни напитки по време на лечението. Не използвайте по време на бременност или кърмене..
Предозиране:
Симптоми на предозиране на парацетамол. Увреждането на черния дроб е възможно при възрастни, които са приемали 10 g или повече парацетамол, и при деца, приемали лекарството в доза над 150 mg / kg. Увреждането на черния дроб може да настъпи 12-48 часа след приема на прекомерни дози от лекарството. През първите 24 часа могат да се появят следните симптоми: бледност, гадене, повръщане, анорексия, коремна болка, хепатонекроза, повишена активност на чернодробните трансаминази, повишаване на протромбиновия индекс. При тежко отравяне чернодробната недостатъчност може да доведе до енцефалопатия, кома и смърт. Острата бъбречна недостатъчност с остра тубулна некроза може да се развие дори при липса на тежко увреждане на бъбреците. Може да се появи нарушен глюкозен метаболизъм и метаболитна ацидоза. Забелязана е и сърдечна аритмия. При продължителна употреба на високи дози може да се развие апластична анемия, тромбоцитопения, панцитопения, агранулоцитоза, неутропения, левкопения. Симптоми на предозиране на ацетилсалицилова киселина. Предозиране на салицилати е възможно поради хронична интоксикация, възникнала в резултат на продължителна терапия (употребата на повече от 100 mg / kg / ден повече от 2 дни може да причини токсични ефекти), както и остра интоксикация, която е животозастрашаваща (предозиране) и причините, поради които може да бъде случайна употреба от деца или непредвидено предозиране. Хроничното отравяне със салицилат може да бъде скрито, тъй като симптомите му са неспецифични. Умерената хронична интоксикация, причинена от салицилати или салицилизъм, възниква като правило само след многократни дози на големи дози. Основните симптоми: дисбаланс, замаяност, звън в ушите, глухота, прекомерно изпотяване, гадене и повръщане, главоболие, объркване. Тези симптоми могат да бъдат контролирани чрез намаляване на дозата. Шумът в ушите може да възникне при концентрация на салицилати в кръвната плазма над 150-300 µg / ml. По-сериозни нежелани реакции се появяват, когато концентрацията на салицилати в кръвната плазма е повече от 300 µg / ml. Острата интоксикация се доказва от силно изразена промяна в киселинно-алкалния баланс, която може да варира в зависимост от възрастта и тежестта на интоксикацията. Тежестта на състоянието не може да се определи само въз основа на концентрацията на салицилати в кръвната плазма. Симптоми на предозиране на кофеин. Големите дози кофеин могат да причинят болка в епигастралния регион, повръщане, диуреза, учестено дишане, екстрасистола, тахикардия или сърдечна аритмия, ефекти върху централната нервна система (замаяност, безсъние, нервна възбуда, раздразнителност, повлияване на състояние, тревожност, тремор, гърчове). Лечение. В случай на предозиране е необходима спешна медицинска помощ, дори и да няма симптоми на предозиране. Прилагането на метионин перорално или ацетилцистеин интравенозно може да даде положителен ефект в рамките на 48 часа след предозиране. Необходимо е също така да се прилагат общи поддържащи мерки, симптоматична терапия, включително използването на бета-адренорецепторни антагонисти, които могат да елиминират кардиотоксичните ефекти.
Условия за съхранение:
Съхранявайте на място, недостъпно за деца, в оригиналната опаковка при температура, която не надвишава 25 ° C..
Срок на годност:
Условия за почивка:
Производител:
Описания:
Таблетки с бял цвят, плоскоцилиндрични, с фасетка и опасност. На повърхността на таблетките е разрешено мрамориране.
-
Възпаление на мозъка
-
Възпаление на мозъка
-
Мигрена
-
Възпаление на мозъка
-
Склероза
-
Мигрена
-
Възпаление на мозъка
-
Мигрена