Основен

Възпаление на мозъка

ДОБАВЕНА БОЛКА ЗА БОЛКА! *

Латинско име: Ascophenum-P

ATX код: N02BA71

Активна съставка: Ацетилсалицилова киселина + Кофеин + Парацетамол (Ацетилсалицилова киселина + Кофеин + Парацетамол)

Производител: Pharmstandard OJSC, Русия

Просрочено описание: 10.26.17

Цена в онлайн аптеки:

Аскофен-Р - лекарство, свързано с комбинирани лекарства, които имат аналгетичен и антипиретичен ефект.

Активно вещество

Ацетилсалицилова киселина + Кофеин + Парацетамол (Ацетилсалицилова киселина + Кофеин + Парацетамол).

Форма и състав на освобождаване

Формата на освобождаване на това лекарство са плоски цилиндрични бели таблетки с фаска и риск.

Таблети1 таб.
ацетилсалицилова киселина200 mg
парацетамол200 mg
кофеин40 mg
Помощни вещества: картофено нишесте, повидон (поливинилпиролидон с ниско молекулно тегло), стеаринова киселина, талк, калциев стеарат, силиконова емулсия KE-10-12, вазелиново масло VGM-30M.

Показания за употреба

  • главоболие и зъбобол;
  • мигрена;
  • невралгия (остра, силна, пареща болка, разпространяваща се по нервния ствол или по клоните му);
  • артралгия (болки в ставите);
  • миалгия (мускулна болка);
  • болезнена менструация.

Лекарството се използва при фебрилни състояния, причинени от настинки и / или ревматични заболявания..

Противопоказания

Категорично е противопоказан при стомашни / дуоденални язви и при стомашно-чревно кървене, независимо дали тези състояния се наблюдават в момента или са били прехвърлени в миналото.

Противопоказания за употреба:

  • тежко нарушена функция на черния дроб / бъбреците;
  • бременност и период на кърмене;
  • хеморагична диатеза (придружена от силно кървене);
  • индивидуална непоносимост към компонентите, които съставляват лекарството.

С изключително внимание трябва да се използва при бронхиална астма и подагра (ставни заболявания).

Това лекарство не се препоръчва за деца под 15 години, с варицела или грип, тъй като в този случай има голяма вероятност от развитие на усложнения.

Инструкции за употреба Askofen-P (метод и дозировка)

Лекарството се предписва 1-2 таблетки 2-3 пъти на ден орално. За да се намали дразнещия ефект върху органите на стомашно-чревния тракт, лекарството се препоръчва да се приема след хранене с мляко или алкална минерална вода.

Максималната допустима дневна доза е 6 таблетки. Интервалът между дозите трябва да бъде най-малко 4 часа, а за пациенти с нарушена бъбречна или чернодробна функция - 6 часа.

Курсът на лечение е 5 дни като упойка и 3 дни с цел нормализиране на температурата..

Според предписанието на лекаря дозировката на лекарството и курсът на лечение могат да бъдат увеличени.

Странични ефекти

На първо място, страничните ефекти на това лекарство ще повлияят на храносмилателната система. В този случай е възможно влошаване на лигавицата, влошаване на ерозивните процеси, развитието на кървене. Всичко това е придружено от болезнени усещания и усещане за гадене..

В редки случаи приемането на Аскофен-Р може да доведе до нарушение на работата на бъбреците / черния дроб или да повлияе на кръвната формула.

Индивидуална непоносимост към определени компоненти на това лекарство може да се появи при уртикария или бронхоспазъм.

свръх доза

Предозирането на Аскофен-Р се проявява с болка в стомаха, нарушен слух / зрение и храносмилателни разстройства.

Ако дозировката на това лекарство е значително превишена, е възможна кома.

В случай на отравяне на тялото с това лекарство, е необходимо незабавно да се изплакне стомаха и да се проведе симптоматична терапия.

Аналози

Аналози по ATX код: Aquacitramone, Acifein, Parkocet, Citramarine, Excedrine, Coficil-Plus.

Не вземайте решение сами да замените лекарството, консултирайте се с лекар.

фармакологичен ефект

  • Ацетилсалициловата киселина действа като основно активно вещество, именно тя осигурява потискането на синтеза на простагландини (хормоноподобни вещества). Тези вещества от своя страна са отговорни за образуването на оток на мястото на възпаление, болка, инхибиране на процеса на тромбоза и залепване (агрегация) на тромбоцитите.
  • Благодарение на ацетилсалициловата киселина болката, причинена от възпалителни процеси, значително се намалява и се подобрява микроциркулацията на кръвта във фокуса на възпалението..
  • Кофеинът, който е част от препарата, значително повишава работоспособността (физическа и психическа), намалява усещането за умора и намалява сънливостта. Кофеинът нормализира церебралния съдов тонус и ускорява притока на кръв.
  • Парацетамолът помага за намаляване на топлината и има обезболяващ ефект.

специални инструкции

  • Категорично е забранено да пиете алкохол, докато приемате това лекарство..
  • В случай на продължително лечение трябва да се следи чернодробната функция..
  • Ацетилсалициловата киселина намалява антитромбоцитния си ефект, така че пациентът трябва да уведоми лекаря за Аскофен-Р, ако има операция.
  • Лекарството не се предписва на деца и юноши под 18 години за облекчаване на болката, а като фебрифуга Аскофен-Р е противопоказан при деца под 15 години поради високия риск от синдром на Рее.

По време на бременност и кърмене

Противопоказан по време на бременност и кърмене. Еднократна употреба на лекарството във втория триместър на бременността е приемлива, ако очакваната полза за майката е по-висока от потенциалния риск за плода.

Ако има спешна нужда да приемате Аскофен-Р по време на лактация, се препоръчва да се спре кърменето.

В детството

Лекарството е противопоказано при деца под 15 години като антипиретик и при юноши под 18 години като упойка.

В напреднала възраст

С нарушена бъбречна функция

Лекарството е противопоказано при тежко бъбречно увреждане.

С нарушена функция на черния дроб

Не е показан за тежка чернодробна дисфункция.

Взаимодействие с лекарства

  • Намалява терапевтичния ефект на индиректните коагуланти, резерпин, хепарин, хипогликемични лекарства, стероидни хормони, спиронолактон, фуросемид, антихипертензивни сърца, средства срещу подагра, които насърчават отделянето на пикочна киселина.
  • Засилва токсичния ефект на GCS, производни на сулфонилуреята, метотрексат, ненаркотични аналгетици и нестероидни противовъзпалителни средства.
  • Не се препоръчва комбинирането на лекарството с барбитурати, антиепилептични лекарства, зидовудин, рифампицин и алкохол.
  • Парацетамолът е в състояние да засили ефекта на антикоагуланти.

Условия за ваканция в аптеката

Продаван без рецепта.

Условия за съхранение

Лекарството трябва да се съхранява на място, недостъпно за деца, при температура, която не надвишава 25 ° C. Срок на годност е 3 години..

Цена в аптеките

Askofen-P цена за 1 пакет от 51 рубли.

Описанието на тази страница е опростена версия на официалната версия на пояснението за лекарството. Информацията се предоставя само за информационни цели и не е ръководство за самолечение. Преди да използвате лекарството, е необходимо да се консултирате със специалист и да прочетете инструкциите, одобрени от производителя.

Askofen-P

Цени в онлайн аптеките:

Аскофен-Р - комбинирано лекарство, което има обезболяващо, антипиретично и противовъзпалително действие върху организма.

Форма и състав на освобождаване

Аскофен-Р се предлага в таблетки, всяка от които съдържа:

  • Ацетилсалицилова киселина - 0,2 g;
  • Парацетамол - 0,2 g;
  • Кофеин - 0,04 g.

Показания за употреба Askofen-P

Според инструкциите, Askofen-P се използва при синдром на фебрилна и умерена болка от различно естество. Лекарството може да подобри състоянието на главоболие и зъбобол, мигрена, невралгия, миалгия, артралгия, дизалгоменорея, заболявания, придружени от треска.

Противопоказания

Употребата на Аскофен-Р е противопоказана при следните състояния:

  • Свръхчувствителност към компонентите на лекарството, включително "аспирин" астма;
  • Язвени лезии на храносмилателния тракт;
  • Стомашно-чревно кървене;
  • Хеморагична диатеза;
  • хипопротромбинемия;
  • Витамин К;
  • Хемофилия;
  • Бъбречна недостатъчност;
  • Бременност и кърмене;
  • Тежка артериална хипертония;
  • Коронарна болест на сърцето;
  • Дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • Глаукома;
  • Нарушения на съня;
  • Деца под 15 години.

Аскофен-Р трябва да се използва с повишено внимание при заболявания на черния дроб и подагра..

Дозировка и приложение на Аскофен-Р

Лекарството се приема перорално. В случай на фебрилен синдром - 1-2 таблетки 3 пъти на ден след хранене, не повече от 3 дни подред. За облекчаване на болката е възможна еднократна доза от 2 таблетки. Аскофен-Р не трябва да се използва като аналгетик повече от 5 дни. Лекарството трябва да се отмие с достатъчно голямо количество течност.

Странични ефекти на Аскофен-Р

Инструкциите, приложени към Аскофен-Р, показват, че лекарството може да причини нежелани реакции като:

  • Диспептични разстройства;
  • Язвени промени в стомашно-чревния тракт;
  • Нарушена функция на черния дроб и бъбреците;
  • Обостряне на бронхиална астма;
  • Алергични реакции.

При продължителна употреба на лекарството пациентът може да се оплаче от световъртеж, главоболие, нарушение на зрението, шум в ушите. Аскофен-Р е в състояние да провокира намаляване на агрегацията на тромбоцитите, увреждане на бъбреците, хипокоагулация, хеморагичен синдром, глухота. При децата може да се развие Reye синдром - промени в нервната система и психиката, повръщане, нарушена функция на черния дроб.

специални инструкции

Когато използвате Askofen-P, трябва да се спазват следните инструкции:

  • Лекарствата, съдържащи салицилати, могат да причинят синдром на Reye при деца;
  • Продължителната употреба на лекарството изисква наблюдение на кръвната картина и чернодробната функция;
  • Аскофен-Р забавя коагулацията на кръвта, това трябва да се вземе предвид, ако е необходима операция;
  • Ацетилсалициловата киселина затруднява отстраняването на пикочната киселина от тялото, което може да провокира при наличието на съответното предразположение на пациента пристъп на подагра;
  • Употребата на Аскофен-Р по време на бременност може да доведе до малформации на плода, по време на кърмене - до кървене на бебето.

Аналози на Askofen-P

Аналози на Аскофен-Р са такива лекарства като Iralgesic, Coficil-Plus, Citramon P.

Условия за съхранение

Според приложените инструкции, Askofen-P трябва да се съхранява на стайна температура на сухо и тъмно място, недостъпно за деца. Срокът на годност на лекарството е 2 години от датата на производство.

Намерихте грешка в текста? Изберете го и натиснете Ctrl + Enter.

Askofen-P: инструкции за употреба

Аскофен-Р е комбинирано лекарство от групата на аналгетици-антипиретици.

Това лекарство е обезболяващо ненаркотично лекарство, което комбинира нестероидно противовъзпалително лекарство, обезболяващ и психостимулиращ компонент..

структура

Съдържанието на активни вещества в състава на лекарството Askofen-P:

  • Ацетилсалицилова киселина - 200 mg.
  • Парацетамол - 200 mg.
  • Кофеин - 40 mg.

Като помощни вещества се използват картофено нишесте, стеаринова киселина, повидон, талк, вазелин.

Фармакологичен ефект

Активните компоненти на лекарството допринасят за следните фармакологични ефекти:

  • Кофеин - премахва усещането за умора и сънливост, повишава умствената и физическата активност, спомага за повишаване на възбудимостта на дихателния център, разширява кръвоносните съдове.
  • Ацетилсалициловата киселина помага за осигуряване на антипиретични и противовъзпалителни ефекти; намаляване на болката, причинена от развитието на възпалителния процес; подобряват микроциркулацията във фокуса на възпалението.
  • Парацетамол - помага за осигуряване на антипиретични, аналгетични и умерени противовъзпалителни ефекти.

Защо таблетките Аскофен-Р помагат?

Показание за употребата на лекарството Аскофен-Р е лечението на синдром на лека до умерена болка от различен произход:

  • Главоболие и мигрена.
  • зъбобол.
  • невралгия.
  • миалгия.
  • Артралгия.
  • Algodismenorea.
  • Симптоматично лечение на треска при остри респираторни инфекции и грип.

Приемът на лекарството не влияе върху хода на заболяването и е спомагателен елемент на лечението.

Противопоказания

Употребата на Аскофен-Р не се препоръчва в случай на индивидуална непоносимост към активните или спомагателните вещества на лекарството, при ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт (остър стадий), стомашно кървене, "аспиринова" астма, хемофилия, хеморагичен диатез, портална хипертония, недостиг на витамин К, бъбречна недостатъчност.

Лекарството е противопоказано и при дефицит на глюкозо-6-фосфа дехидрогеназа, тежка артериална хипертония, тежка коронарна болест на сърцето, глаукома, повишена раздразнителност, нарушения на съня, хирургични интервенции, придружени от развитието на кървене.

Askofen-P не може да се използва по време на раждане на дете (1-ви и 3-ти триместър), по време на лактация и от пациенти на възраст под 15 години.

Това лекарство се предписва с изключително внимание при развитието на подагра и чернодробни заболявания..

Начин на приложение, дозировка

Приемът на таблетки трябва да се извършва орално по време на хранене или веднага след него. Препоръчително е да приемате хапчето на всеки 4 часа. При силна болка можете да увеличите еднократна доза до 2 таблетки. Средната дневна доза е до 4 таблетки, максималната - 8 таблетки. Продължителността на терапията не трябва да надвишава 1 седмица - 10 дни.

Лекарството не може да се използва повече от 5 дни като обезболяващо и повече от 3 дни като антипиретично лекарство без предварително предписание и лекарски контрол. Лекуващият лекар може да предпише различна дозировка, честота и продължителност на лекарството, като отчита симптомите на заболяването и индивидуалните характеристики на тялото на пациента.

свръх доза

В случай на предозиране, рискът от развитие на такива нежелани странични реакции се увеличава:

  • При лека интоксикация с ацетилсалицилова киселина може да се развие гадене, шум в ушите, гадене, виене на свят.
  • При силна интоксикация могат да се появят гърчове, сънливост, летаргия, колапс. Ако негативният ефект на веществото върху организма се засили, могат да се наблюдават респираторни нарушения. В този случай трябва незабавно да се консултирате с лекар.

Като терапия трябва да се следи постоянно водно-електролитният и киселинно-алкален баланс. Увеличаването на алкала помага да се премахне ацетилсалициловата киселина от тялото.

Нежелани реакции

Приемът на Аскофен-Р може да допринесе за развитието на такива нежелани нежелани реакции: ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт, повръщане, тахикардия, повишено кръвно налягане, бронхоспазъм, алергични прояви.

Дългосрочната употреба на таблетки може да провокира развитието на замаяност, главоболие, замъглено зрение, шум в ушите, кървене на венците, кървене от носа.

Взаимодействие с други групи лекарства

Аскофен-Р може да засили ефектите на косвените антикоагуланти, хепарин, хормони, хипогликемични лекарства.

С едновременното приложение на метотрексат и лекарства от групата на нестероидните противовъзпалителни средства рискът от развитие на нежелани нежелани реакции нараства.

В случай на едновременна употреба с диуретици, спиронолактон, антихипертензивни и лекарства против подагра, може да се наблюдава намаляване на ефективността на тези лекарства.

Аскофен-Р не се препоръчва да се комбинира с барбитурати, рифампицин, антиепилептични лекарства, салициламиди поради риск от развитие на отрицателен ефект върху черния дроб.

Едновременната употреба с метоклопрамид може да помогне за ускоряване на абсорбцията на парацетамол.

Комбинацията от парацетамол с алкохол увеличава риска от развитие на хепатотоксични ефекти.

Допълнителни препоръки

Тъй като активният компонент на лекарството Аскофен-Р - ацетилсалицилова киселина има ефект върху коагулацията на кръвта (забавя процеса), пациентът трябва да информира лекаря за употребата на този инструмент, ако трябва да се извърши операция.

Употребата на лекарството не се препоръчва в детска възраст, тъй като в случай на инфекция съществува опасност от синдром на Reye. Това заболяване се проявява под формата на повръщане и увеличен черен дроб..

На фона на продължителната употреба на лекарството е необходимо систематично наблюдение на периферната кръв и черния дроб.

Ацетилсалициловата киселина може да допринесе за отделянето на пикочна киселина, което може да предизвика обостряне на подагра.

По време на приема на таблетки Аскофен-Р трябва да се въздържате от употреба на алкохол поради риск от развитие на стомашно кървене.

Аналози Askofen-P

Следните лекарства са аналози на лекарството: Excedrine, Citramon P, Coficil-plus, Citramon Ultra, Citrapar, Migrenol Extra. Ако е необходимо да изберете заместител, препоръчително е първо да се консултирате с лекар.

съхранение

Съхраняването на лекарството Аскофен-Р трябва да се извършва на тъмно място, защитено от пряка слънчева светлина при температура не повече от 25 градуса.

Цена Askopen-P

Цената на лекарството Askofen-P:

  • Хапчета, 10 бр. - 17-20 рубли.
  • Хапчета, 20 бр. - 35-45 търкайте.

Askofen-P

Цени в онлайн аптеките:

Аскофен-Р - комбиниран аналгетик-антипиретик. Има противовъзпалително, антипиретично, психостимулиращо и обезболяващо действие..

Форма и състав на освобождаване

Лекарството се предлага под формата на таблетки: плоскоцилиндрични, бели или бели със светло розов / кремав цвят, с опасност и скосяване, без мирис или с лек характерен мирис, възможно е мрамориране на повърхността (10 бр. В контурни клетки или безячеякови пакети, в картонена кутия 1, 2 или 3 контурни опаковки и инструкции за употреба Askofen-P).

Състав на Аскофен-Р на таблетка:

  • активни съставки: парацетамол - 200 mg, ацетилсалицилова киселина - 200 mg, кофеин - 40 mg;
  • помощни компоненти: талк, повидон, калциев стеарат, вазелиново масло VGM-ZOM, картофено нишесте, стеаринова киселина, силиконова емулсия KE-10-12.

Фармакологични свойства

Фармакодинамика

Аскофен-Р е сложно лекарство, чието действие се дължи на свойствата на отделните компоненти, които съставляват неговия състав:

  • парацетамол: има аналгетични и антипиретични ефекти;
  • ацетилсалицилова киселина: нестероидно противовъзпалително лекарство с антипиретично, противовъзпалително и обезболяващо действие. Механизмът на действие е свързан с потискането на циклооксигеназите (СОХ) 1 и 2, които регулират синтеза на медиатори на болката и възпалението. Ацетилсалициловата киселина също инхибира агрегацията на тромбоцитите;
  • кофеин: стимулира вазомоторните и дихателните центрове, повишава рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, понижава агрегацията на тромбоцитите, разширява съдовете на мозъка, скелетните мускули, бъбреците и сърцето; активира физическата и умствената работа, намалява умората и сънливостта.

Фармакокинетика

Няма информация за фармакокинетиката на Аскофен-Р.

Показания за употреба

Аскофен-Р се прилага при юноши над 15 години и възрастни с повишена телесна температура, остри респираторни вирусни инфекции и други инфекциозни и възпалителни заболявания.

Показания за Аскофен-Р при възрастни са също умерена или лека болка (зъбобол, мигрена, главоболие, миалгия, артралгия, синдром на гръдния корен, невралгия, болки в долната част на гърба, менструални болки).

Противопоказания

  • артериална хипертония;
  • тежък ход на коронарна болест на сърцето;
  • остър миокарден инфаркт;
  • честа камерна екстрасистола;
  • пароксизмална тахикардия;
  • стратифицирана аневризма на аортата;
  • синдром на високо налягане в системата на порталните вени;
  • хеморагична диатеза (хемофилия, тромбоцитопенична пурпура, болест на Виллебранд - Диана, телеангиектазия, тромбоцитопения, дефицит на коагулационен фактор на протромбина в кръвта);
  • хирургическа интервенция, придружена от кървене;
  • обостряне на ерозивни и язвени заболявания на стомашно-чревния тракт;
  • тежка бъбречна и / или чернодробна дисфункция;
  • стомашно-чревно кървене;
  • дефицит на витамин К;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • глаукома;
  • повишена раздразнителност;
  • тревожни разстройства (спонтанни пристъпи на паника, страх от открито пространство);
  • нарушение на съня;
  • астма, причинена от прием на салицилати или други нестероидни противовъзпалителни средства;
  • деца и юноши до 15 години;
  • първи и трети триместър на бременността;
  • периодът на кърменето;
  • свръхчувствителност към основните или спомагателните компоненти в състава на Аскофен-Р или към други нестероидни противовъзпалителни средства.

Относително (лекарството се използва с повишено внимание):

  • тежка сърдечна недостатъчност;
  • индикации за анамнеза за пептична язва на дванадесетопръстника или стомаха;
  • уратна (пикочна киселина) нефролитиаза;
  • високо пикочна киселина в кръвта;
  • подагра.

Аскофен-Р: инструкции за употреба (дозировка и метод)

Аскофен-Р таблетки се приемат перорално след хранене.

Препоръчителна доза - 1-2 бр. два или три пъти на ден.

Максималната доза е 6 таблетки на ден. Интервалът между дозите не трябва да бъде по-малък от 4 часа. За да се намали дразнещия ефект на лекарството върху стомашно-чревния тракт, таблетките трябва да се приемат след хранене и да се измиват с мляко, вода или алкална минерална вода.

При пациенти с нарушена функция на черния дроб или бъбреците интервалът между дозите трябва да бъде най-малко 6 часа.

Таблетките не трябва да се приемат повече от 5 дни като болкоуспокояващо и повече от 3 дни като антипиретик. Други схеми на лечение и дозировки на Аскофен-Р се определят от лекуващия лекар.

Странични ефекти

  • стомашно-чревен тракт: гадене, повръщане, липса на апетит, ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт, диария, болка в корема и таза, кървене от стомашно-чревния тракт, чернодробна недостатъчност;
  • сърдечно-съдова система: тахикардия, артериална хипертония;
  • пикочна система: бъбречна недостатъчност;
  • алергични реакции: кожен обрив, бронхоспазъм, ангиоедем.

В случай на продължително лечение с лекарството могат да се появят следните странични ефекти: главоболие, замаяност, шум в ушите, глухота, зрително увреждане, намалено кръвосъсирване, намалена агрегация на тромбоцитите, склонност към кръвоизлив в кожата и кървене на лигавиците, папиларна некроза, синдром на Рее при деца и др. токсична епидермална некролиза, злокачествен ексудативен еритем.

свръх доза

Основните признаци на предозиране на Аскофен-Р: тахикардия, гадене, стомашни болки, повръщане, бледност на кожата, прекомерно изпотяване. При лека интоксикация е възможен шум в ушите, при по-трудни ситуации - бронхоспазъм, кървене, затруднено дишане, сънливост, спазми, липса на приток на урина в пикочния мехур, колапс. Следващият етап е развитието на прогресираща респираторна парализа и дисоциацията на окислителното фосфорилиране, което води до респираторна ацидоза.

Ако се появят симптоми на отравяне, трябва спешно да потърсите медицинска помощ. Пациентът трябва да изплакне стомаха и да даде активен въглен. След което, ако е необходимо, симптоматично лечение.

специални инструкции

В случай на продължителна употреба на Аскофен-Р се препоръчва да се следи чернодробната функция и периферната кръвна картина (бели кръвни клетки, тромбоцити, хемоглобин и др.).

Ако пациентът има операция, е необходимо да предупреди лекаря за приемането на лекарството, тъй като ацетилсалициловата киселина инхибира агрегацията на тромбоцитите.

Ниските дози ацетилсалицилова киселина намаляват отделянето на пикочна киселина, което в някои случаи може да причини атака на подагра.

По време на периода на лечение не можете да пиете алкохол, тъй като етанолът увеличава риска от кървене от стомашно-чревния тракт.

Влияние върху способността за управление на превозни средства и сложни механизми

Не се описва влиянието на Аскофен-Р върху психомоторните способности на човек.

Бременност и кърмене

Лекарството е противопоказано през първия и третия триместър на бременността. Това се дължи на тератогенния ефект на ацетилсалициловата киселина: приемането на Аскофен-Р през първия триместър може да доведе до малформация на плода (разцепване на горното небце); в третия триместър - до инхибиране на раждането и преждевременно затваряне на артериалния канал в плода, което е придружено от повишено налягане в съдовете на малкия кръг и хиперплазия на белодробните съдове. През втория триместър лекарството може да се приема еднократно в препоръчителната доза и само ако ползата за майката надвишава възможния риск за плода.

Ацетилсалициловата киселина се секретира в майчиното мляко и това увеличава риска от кървене при естествено хранено бебе (поради нарушена функция на тромбоцитите). Ето защо, ако е необходимо да се използва Аскофен-Р по време на лактация, се препоръчва кърменето да се прекрати.

Използване в детството

Като антипиретик при остри респираторни вирусни инфекции и други инфекциозни и възпалителни заболявания лекарството е противопоказано при деца и юноши под 15 години (поради риск от синдром на Reye).

Като аналгетик, Аскофен-Р може да се използва само при пациенти на възраст 18 години и повече..

С нарушена бъбречна функция

Лекарството е противопоказано при пациенти с тежко бъбречно увреждане.

С нарушена функция на черния дроб

Дори и да има доказателства, Аскофен-Р е забранен за хора с тежко чернодробно увреждане.

Взаимодействие с лекарства

При едновременна употреба с косвени антикоагуланти, стероидни хормони, хипогликемични лекарства, хепарин или резерпин, терапевтичният ефект на изброените лекарства се засилва.

Аскофен-Р намалява ефективността на фуроземид, лекарства против подагра, спиронолактон и антихипертензивни лекарства, които насърчават отделянето на пикочна киселина.

Лекарството засилва нежеланите странични ефекти на метотрексат, нестероидни противовъзпалителни средства, сулфонилуреи, ненаркотични аналгетици и глюкокортикостероиди.

Комбинацията на Аскофен-Р със зидовудин, барбитурати, етанол, рифампицин и антиепилептични лекарства трябва да се избягва (поради риск от хепатотоксичност).

Парацетамолът увеличава времето за елиминиране на хлорамфеникол с 5 пъти. Метоклопрамид ускорява абсорбцията на парацетамол. В случай на многократна употреба на парацетамол е възможно да се засили действието на антикоагулантни средства (дикумаринови производни). Когато се комбинират с парацетамол, микрозомалните окислителни стимуланти допринасят за образуването на неговите токсични метаболити, които влияят върху чернодробната функция..

Под влияние на кофеина абсорбцията на ерготамин е по-активна.

Аналози

Аналозите на Аскофен-Р са AquaCitramon, Migrenol Extra, Citramon P, Citramon Ultra, Citrapar, Coficil-plus, Citramon-MFF, Citramon P Forte, Excedrine, Citramarin.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява на стайна температура не повече от 25 ° C. Да се ​​пази далеч от деца..

Срок на годност на лекарството - 3 години.

Условия за ваканция в аптеката

Продаван без рецепта.

Отзиви за Askofen-P

Според прегледите, Аскофен-Р е доста популярно и често използвано средство за лечение на различни видове болка. Лекарството се препоръчва от около 97% от потребителите, които са оставили своите отзиви в Интернет.

Аскофен-Р бързо и трайно премахва главоболието, повишава кръвното налягане, понижава телесната температура. Лекарството е достъпно и много евтино.

Пациентите включват противопоказанията, възможните странични ефекти, горчивия вкус на таблетките и недостатъчен аналгетичен ефект при някои видове болка (алгодисменорея, болки в гърба) към недостатъците на лекарството. Аскофен-Р не е подходящ за пациенти с високо кръвно налягане, както и за хора с проблеми на стомашно-чревния тракт (таблетки дразнят стените на стомаха).

Цената на Аскофен-Р в аптеките

Таблетки в опаковки от 10 бр. Можете да закупите за 30-40 рубли. Цената на Аскофен-Р в опаковки от 20 бр. е 60–70 рубли.